Do czego służą listwy zasilające PDU?

Aby zapewnić zasilanie urządzeniom, wykorzystuje się listwy zasilające PDU. Doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o doprowadzenie energii elektrycznej, ale także jako zabezpieczenie urządzeń, które znajdują się wewnątrz szafy RACK.  Podłącza się do nich serwery, routery, monitory, rejestratory, a także switche. Z zależności od potrzeb można wybrać listwy z różną liczbą gniazd. Preferencje dotyczą także sposobu montażu. Listwy takie można montować pionowo lub poziomo. Listwy zasilające można spotkać w wielu miejscach, bo są uniwersalne i wykorzystywane w biurach, urzędach, a także fabrykach. 

Skuteczne zasilanie w transformatorach energetycznych 

Listwy zasilające mogą być też wykorzystywane tam, gdzie niezbędne jest bardzo duże zapotrzebowanie na elektryczność, a więc między innymi w rozdzielniach. Tam, gdzie zlokalizowany jest transformator energetyczny, tam również znajdziemy listwy, które pozwalają podłączyć np. urządzenia monitorujące właściwe działanie transformatora. Wśród transformatorów wyróżniamy różne typy w zależności od tego, o jaką stację chodzi i jak duże są potrzeby w zakresie rozdzielania energii elektrycznej. 

Podział transformatorów energetycznych 

Transformatory energetyczne dzielą się na suche i olejowe. Pierwszy rodzaj przeznaczony jest do pracy w stacjach transformatorowych SN/nn, gdzie występuje napięcie górne od 7.2 do 36kV. Wykorzystuje się je w instalacjach występujących wewnątrz budynku. Transformatory suche zdalne oferowane są w wariantach do mocy 25 MVA. Mają wysoką jakość, a także są niezawodne, co sprawia, że często mają zastosowanie w projektach infrastrukturalnych, jeśli chodzi o stacje rozdzielcze lub przesyłowe. Natomiast transformatory olejowe są przeznaczone do instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Występują też w wariantach wolnostojących lub słupowych. Można je montować także na platformach. Stosowane są przy napięciu górnym do 36 kV i mocy do 4000 kVA. 

You Might Also Like

Back to top