Nowoczesne rozwiązania, umożliwiające zwiększenie energooszczędności firmy

Ceny prądu, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, cały czas rosną. Postępująca inflacja uderza szczególnie w zasoby finansowe przedsiębiorców, wykorzystujących na co dzień duże maszyny produkcyjne tudzież pakujące. I chociaż montaż przekaźnik półprzewodnikowy i tym podobnych komponentów stał się już standardem, właściciele zakładów coraz częściej decydują się również na sięgnięcie po dodatkowe elementy wyposażenia. Mowa tu o specjalistycznych urządzeniach, przeznaczonych do zwiększenia ogólnej energooszczędności zakładu. Bateria kondensatorów, wykorzystywana przy kompensacji mocy biernej, należy tu do najpopularniejszych przykładów. W niniejszym artykule przybliżymy temat tych niezwykle przydatnych sprzętów.

Inteligentna aparatura modułowa

Postęp technologiczny na rynku elektroenergetycznym możemy zaobserwować także na przykładzie aparatury modułowej. Tak, jak liczniki elektroniczne wyparły stopniowo modele indukcyjne, tak obecnie daje się zauważyć rosnące zainteresowanie wariantami Smart. Należy do nich przede wszystkim licznik z popularnej serii Acti 9, oferowanej przez firmę Schneider Electric. Dzięki nowoczesnym, inteligentnym systemom, urządzenie nie tylko monitoruje zużycie energii elektrycznej, ale też śledzi nawyki użytkowników, sporządzając na ich bazie analizy, pozwalające na zwiększenie energooszczędności. Inteligentny licznik to także funkcja automatycznego zgłaszania wszelkich awarii do dostawcy prądu. Nie ma tu również możliwości kradzieży energii – w momencie podłączenia się osób trzecich do instalacji, urządzenie natychmiast ostrzega o tym użytkowników.

Kompensacja mocy biernej za pomocą baterii kondensatorów

Podczas codziennej eksploatacji, urządzenia pobierają dwa typy energii – czynną, zamienianą na pracę użyteczną, oraz bierną. Prąd bierny krąży pomiędzy źródłem, a odbiornikiem. I chociaż w dalszym ciągu jest on potrzebny do prawidłowej pracy sprzętów, tak jego nadmiar nie jest szczególnie korzystny. Sprzyja on bowiem nie tylko rosnącym cenom za pobór energii, ale również szybszemu zużyciu się przewodów. Z tego też powodu, warto rozważyć zakup baterii kondensatorów, która pozwoli nam na znaczne obniżenie cen miesięcznych rachunków.

You Might Also Like

Back to top