Dlaczego każda firma powinna posiadać systemy kontroli dostępu?
Nie od dziś wiadomo, że bezpieczeństwo zakładu to kwestia, na której nie powinno się oszczędzać. Obiekty pozbawione jakichkolwiek systemów bezpieczeństwa są bowiem narażone na włamania, kradzieże lub próby sabotażu. Wystarczy bowiem uszkodzenie transformatora mocy, aby uniemożliwić pracę urządzeń, mieszczących się na terenie zakładu. Z tego też powodu, ochrona osób i mienia powinna leżeć w interesie każdego pracodawcy. Najlepszym sposobem na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obiektu jest montaż nowoczesnych systemów kontroli dostępu, pozwalających na sprawny monitoring sytuacji i błyskawiczną reakcję. Oto, dlaczego naprawdę warto zainwestować w tego typu rozwiązanie.
Zalety nowoczesnych systemów kontroli dostępu
Nierzadko zdarza się, że pomimo zatrudnienia przez zakład firmy ochroniarskiej, intruz jest w stanie przedostać się na teren obiektu. To z kolei może skończyć się zniszczeniem rozdzielnicy w celu wstrzymania produkcji lub kradzieżą poufnych informacji. Problem ten dotyczy w szczególności bardzo dużych obiektów, w przypadku których najprostsze rozwiązania mogą okazać się niewystarczające. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa, oferowane chociażby przez firmę Schneider Electric, pozwalają na efektywną ochronę wszystkich miejsc, bez konieczności zatrudniania dodatkowych ochroniarzy. Przykładem jest tu chociażby zintegrowany system EcoStruxure Security Expert.
Rozwiązanie to opiera się na szeregu zabezpieczeń, takich jak sterowniki tudzież moduły drzwiowe, pracujących w jednym, cyfrowym środowisku. Dzięki temu, systemy kontrola dostępu pozwalają na pełną integrację monitoringu, sterowania windami oraz alarmów. Program EcoStruxure Security Expert to także możliwość sprawnego zarządzania bazą gości oraz rejestrem czasu pracy. Rozwiązania te pozwalają na znaczne obniżenie ryzyka kradzieży danych, lub sabotażu kluczowych urządzeń, takich jak transformatory mocy lub jednostki serwerów. Ogromnym atutem tego typu technologii jest także ich wszechstronność – mogą być one bowiem wykorzystywane na terenie biurowców, zakładów produkcyjnych, hoteli, szpitali lub centrów danych.