Osprzęty elektroinstalacyjne dla nowoczesnych domów

Nowoczesne budynki w znacznym stopniu odbiegają od swoich klasycznych odpowiedników. Bazują one bowiem na inteligentnych technologiach, zwiększających zarówno ich ogólną energooszczędność, jak i komfort domowników. Oprócz szerokiej gamy czujników oraz centralnych interfejsów, budownictwo Smart Building wymaga również montażu nowoczesnych osprzętów elektroinstalacyjnych. Należą do nich chociażby gniazda z USB, pozwalające na bezproblemowe uzupełnienie poziomu baterii w wykorzystywanych urządzeniach. Rozwiązania tego typu są o tyle przystępne, że ich estetyka nie musi wcale odbiegać od pozostałych elementów instalacji, co umożliwia tym samym zachowanie równowagi pomiędzy aranżacją a funkcjonalnością. W niniejszym artykule przybliżymy temat inteligentnych włączników światła i tym podobnych rozwiązań.

Praktyczne gniazda z USB

W dzisiejszych czasach, rynek osprzętów elektroinstalacyjnych otwiera przed klientami naprawdę wiele możliwości, włącznie z modelami, przeznaczonymi właśnie do montażu w inteligentnych budynkach. Producenci tego typu elementów są bowiem świadomi zmian rynkowych trendów, dostosowując do nich swoje oferty. Przykładem jest tu chociażby francuska firma Schneider Electric, w ofercie której znajdziemy szeroki wybór produktów, obejmujących chociażby włączniki do rolet zewnętrznych oraz gniazda z USB. Bogactwo designów oraz wariantów kolorystycznych sprawia przy tym, że z łatwością znajdziemy pośród nich idealne akcenty dla praktycznie każdego stylu aranżacyjnego, włącznie z unikatowymi, designerskimi wystrojami.

Inteligentne włączniki światła

Rozwiązania dla budynków Smart Building coraz śmielej wykraczają również poza dotychczasowe modele osprzętów. Z tego też powodu, producenci pstryczków i kontaktów wzbogacają swoje kolekcje o inteligentne włączniki światła, pozwalające na wygodne dostosowanie oświetlenia do pory dnia lub pogody. Osprzęty tego typu nierzadko umożliwiają również zintegrowanie ich z czujnikami ruchu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, światło zapala się automatycznie w obecności domownika, po czym gaśnie, ograniczając tym samym zużycie energii elektrycznej.

You Might Also Like

Back to top