Co sprawia, że kolokacja Data Center naprawdę się opłaca?

Współczesny przemysł coraz częściej wymaga od nas sprawnego operowania firmowymi danymi. Infrastruktura IT staje się tym samym równie istotna, co doświadczony personel tudzież nowoczesne maszyny. Powód jest oczywisty – rosnące zapotrzebowanie na konkretne produkty i usługi, a nierzadko także i ścisła współpraca z zagranicznymi partnerami sprawiają, że szybka wymiana danych staje się warunkiem praktycznie obowiązkowym. Niestety, wraz z rozwojem firmy, ilość przetwarzanych informacji zaczyna rosnąć w zawrotnym wręcz tempie. To z kolei sprawia, że dotychczasowe serwerownie przestają być wystarczające. Warta rozważenia jest wówczas kolokacja Data Center, czyli swoisty wynajem centrum danych. Oto największe zalety tego rozwiązania.

Opłacalność kolokacji centrum danych

W ogólnym założeniu, kolokacja polega na udostępnieniu centrum danych przed zewnętrznego usługodawcę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firma nie musi martwić się o brak możliwości przekształcenia jednego ze swoich budynków w dedykowane Data Center. Zależnie od potrzeb i dostępnych ofert, przedsiębiorca może w ten sposób wynająć zarówno sam budynek, jak i specjalnie zaprojektowane, kontenerowe centra danych. Bez względu na wybrane rozwiązanie, uzyskujemy tu stuprocentową gwarancję, że pozyskane wnętrza będą odpowiednio dostosowane do wszystkich potrzeb dużych serwerowni. Klimatyzacja, zabezpieczenia antywłamaniowe oraz ochrona przeciwpożarowa stanowią tu więc absolutną podstawę.

Dodatkową zaletą centrów danych, oferowanych chociażby przez firmę Schneider Electric, jest również pełna możliwość skupienia się na rozwoju infrastruktury IT przedsiębiorstwa. Modułowe technologie ułatwiają rozbudowę wykorzystywanych systemów. Zintegrowane systemy pozwalają z kolei na zastosowanie praktycznych technologii, obejmujących chociażby zdalne zarządzanie zasilaczami UPS. W efekcie, możliwe staje się osiągnięcie bardzo wysokiego stopnia wydajności, nawet przy średnim i dużym obciążeniu. Efektywne środowisko cyfrowe do operowania danymi sprawia przy tym, że zniwelowane zostaje ryzyko jakichkolwiek problemów z komunikacją pomiędzy firmą, a jej biznesowymi partnerami.

You Might Also Like

Back to top