Czym są systemy zarządzające BMS?

Automatyka jest dziedziną techniki, odgrywającą coraz większą rolę w naszym życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Wygoda, spowodowana zmniejszeniem czynnego udziału człowieka w wielu procesach, a także większa energooszczędność są tu jednymi z najczęściej przytaczanych zalet tego rozwiązania. Współczesne pomieszczenia biurowe oraz domowe salony są obecnie w stanie stworzyć optymalne warunki bez naszego udziału, pomagając zarówno w pracy, jak i odpoczynku. Aby pogodzić jednak konieczność instalacji kilku urządzeń sterujących z wygodą eksploatacji, konieczne stało się opracowanie nowoczesnego systemu zarządzania. W niniejszym artykule opowiemy o tej nowatorskiej technologii.

BMS – wszystko pod kontrolą

Zintegrowane systemy sterowania, czyli właśnie BMS, to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia automatyki budynkowej. To właśnie za ich pośrednictwem, użytkownicy są w stanie kontrolować pracę oświetlenia, klimatyzacji lub rolet, pozostając w jednym miejscu. Intuicyjny panel sterowania czujnikami pozwala również na określanie konkretnych harmonogramów pracy, na przykład poprzez zmniejszenie temperatury ogrzewania w godzinach dziennych. Możliwy jest tu także dokładny wgląd w diagnostykę systemu oraz zużycie energii, co pozwala na zoptymalizowanie pracy urządzeń. Automatyka budynkowa odznacza się także elastyczną architekturą systemu, co pozwala na jego bezproblemową rozbudowę o kolejne urządzenia sterujące.

Opłacalność systemów BMS

Wdrożenie zintegrowanych systemów sterowania budynkiem niesie ze sobą także szereg korzyści energetycznych. Ponieważ praca urządzeń nie jest jednolita, a dostosowywana do aktualnych potrzeb i warunków pogodowych, zmniejszeniu ulega zużycie energii cieplnej oraz elektrycznej. Systemy BMS znakomicie współdziałają również z odnawialnymi źródłami energii. Zalety te sprawiają, że koszty implementacji zautomatyzowanych technologii zwracają się stopniowo. Niezawodne czujniki oraz panele sterujące do użytku domowego i przedsiębiorczego znajdziemy chociażby w ofercie uznanej firmy Schneider Electric.

You Might Also Like

Back to top