Specjalistyczne programy do rysowania instalacji elektrycznych

Projektowanie instalacji elektrycznych to zadanie bardzo czasochłonne, wymagające od specjalisty wykonywania na bieżąco różnych obliczeń oraz dobierania właściwych elementów. To z kolei wiąże się nierzadko z frustrującymi sytuacjami, w których nasz projekt zostaje odesłany z powrotem, ponieważ na pewnym etapie został popełniony fundamentalny błąd. Z tego też powodu, coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się profesjonalne programy do rysowania instalacji elektrycznych, dedykowane zarówno ekspertom, jak i osobom początkującym. Najpopularniejszym z nich jest obecnie EcoStruxure Power Design, opracowany przez uznaną firmę Schneider Electric. I to właśnie na jego przykładzie opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest zaufać tego typu aplikacjom.

Bezstresowe projektowanie instalacji

Cechą szczególną programu do projektowania instalacji elektrycznych EcoStruxure jest obecność sztucznej inteligencji, monitorującej na bieżąco postępujące prace. System wykonuje za nas wszystkie obliczenia, skracając tym samym czas realizacji projektu oraz redukując prawdopodobieństwo błędu. Niezwykle przydatna jest tu też funkcja raportowania. Program sporządza bowiem szczegółowe raporty, zarówno w formie tabelek, jak i plików tekstowych. Oprócz redukcji błędów, funkcja ta pozwala też na prostsze dobranie odpowiednich przewodów i innych elementów. Pomimo swojego zaawansowania, program do rysowania instalacji elektrycznych jest przejrzysty w obsłudze, nie wymagając od użytkownika ukończenia dodatkowych kursów.

Funkcje niestandardowe

Ponieważ platforma EcoStruxure opiera się na złożonej architekturze, pozwalającej na ścisłą współpracę między programami, funkcjonalność aplikacji Power Design można bez problemu poszerzyć o dodatkowe opcje. Mowa tu o możliwości sparowania programu do projektowania instalacji elektrycznych z oprogramowaniem Power Build, przeznaczonym do tworzenia rozdzielnic. Wyeksportowany projekt instalacji może być wówczas wzbogacony o elementy systemów rozdzielczych. Niewątpliwym atutem programu firmy Schneider jest także otwartość na inteligentne technologie. Dzięki funkcji Make It Smart, w projekcie możemy zawrzeć komponenty nowoczesnych systemów, obejmujących chociażby monitoring oraz zdalne zarządzanie.

You Might Also Like

Back to top