Rozbudowane sieci energetyczne

Systemy energetyczne niezależnie od tego, czy będą małe, czy duże, powinny być profesjonalnie zaprojektowane. Szczególnie dużym wymaganiem mogą być większe sieci, które mają zapewnić dostawy prądu dużym zakładom produkcyjnym. Wtedy niezbędne są transformatory mocy, które muszą być ściśle dopasowane do potrzeb. 

Jak dobrać transformatory mocy

Wybierając transformatory, trzeba zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Na przykład suche żywiczne będą dedykowane do stacji transformatorowych o napięciu górnym od 7.2 do . 36kV i mocy do 4000 kVA. Dedykowane są do instalacji wnętrzowych. Znajdują zastosowanie w projektach infrastrukturalnych, ale także w zakładach produkcyjnych czy też w budynkach użyteczności publicznej. Z kolei transformatory olejowe sprawdzają się w instalacjach wewnątrz budynków, ale także tych zlokalizowanych na zewnątrz, a więc także mniejszych obiektach wolnostojących. Takie rozwiązania energetyczne zawsze powinny być wskazywane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią dopasować również odpowiednią ilość przewodów czy łącznik krańcowy, ważny dla układów sterowniczych i kontrolnych. Stosowany jest w obrabiarkach, drzwiach i w sprzęcie technologicznym. Łączniki można spotkać głównie w przemyśle spożywczym, a także w maszynach pakujących. 

Produkcja wydajniejsza z układami liniowymi 

W branży produkcyjnej w kontekście skutecznie kontrolowanego i wydajnego systemu energetycznego bardzo istotne będą także układy liniowe. Mogą to być osie liniowe w przypadku zastosowań specjalnych, a także stoły liniowe dedykowane dla precyzyjnego pozycjonowania. Układy te mogą mieć wiele zastosowań i również bardzo często są spotykane w montażu sprzętu elektronicznego, etykietowania i opakowań. Są bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w szeroko rozumianej produkcji. Wykorzystuje się je także do obróbki materiałów i drewna.

You Might Also Like

Back to top