Rozwiązania energetyczne dla przemysłu
Bez względu na to, jaką branżę przemysłową będziemy analizować z coraz większą intensywnością, wykorzystuje się rozmaite nowości technologiczne, także w sferze automatyki. Każdego dnia w dużych przedsiębiorstwach wykonywanych jest wiele różnych działań za pośrednictwem podłączonych urządzeń i maszyn. To one stanowią o wydajności procesu produkcyjnego i dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniej instalacji elektrycznej. Jednym z podstawowych elementów są na przykład, przewody, wyłączniki lub listwy PDU montowane w szafach rack. Oczywiście parametry tych ostatnich będą wynikać z potrzeb dotyczących zasilania.
Wydajność instalacji elektrycznej
Zanim wybrane, więc będą listwy albo koryta kablowe, projektanci i instalatorzy muszą wiedzieć, jakie inwestor ma wymagania dotyczące zasilania. Parametry, które trzeba brać pod uwagę to niezawodność, elastyczność, a także skalowalność centrum danych. Tego rodzaju listwy bardzo często są wykorzystywane w przedsiębiorstwach wykorzystujących technologie internetowe na bardzo dużą skalę. Dlatego trzeba brać podczas wyboru takich rozwiązań jak PDU wymagania w zakresie zasilania krytycznego sprzętu IT. Zwykle instalatorzy spotykają się z dwoma scenariuszami. Albo występuje ograniczenie dostępnym zasilaniem albo też jest możliwość wyboru instalowanej konfiguracji zasilania. Oczywiście zasilanie będzie związany nie tylko i wyłącznie z listwami albo korytami kablowymi, czy też wyborem odpowiednich przewodów. Kluczowe będzie także usprawnienie na przykład samej linii produkcyjnej.
Zasilanie i sterowanie ruchem w przemyśle
Zauważmy też, że osoby projektujące instalacje zasilające dla przemysłu bardzo dużą rolę przywiązują do rozwiązań takich jak układy liniowe. To przecież mogą być osie liniowe albo stoły liniowe do precyzyjnego pozycjonowania. Warto zauważyć, że układy liniowe mogą mieć wiele różnych zastosowań i niezwykle często można je spotkać właśnie przestrzeni produkcyjnej, ale wtedy również, gdy chodzi o montaż sprzętu elektronicznego i robotykę w przemyśle włókienniczym.